Ticari Araçlar için Araç Kredisi

Ticari Araçlar için Araç Kredisi
17 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 79 kez okundu.


Ticari Araçlar için Araç Kredisi

Şahsi ya da ticari araç kullanımları, özellikle büyükşehirlerde son derece artış göstermektedir. Prestij, ulaşım, nakliye ve benzeri birçok amaç doğrultusunda hem kişisel hem de ticari araç alımları söz konusu. Tabii bu nedenle, ticari araç kredisine de rağbet artmıştır. Otobüs, tır, kamyon tarzı araçların dahil olduğu ticari araç sınıfında, araç kredisi için özel ya da tüzel kişiler başvuru yapabilmektedir. Alınan araca göre faiz oranları da farklılık göstermektedir. Bu kredi ile aynı zamanda ikinci el araç alımı da yapabiliyorsunuz. Bu kredi türünün iş makineleri için geçerli olmadığını da söyleyebiliriz.

Ticari Araç Kredisi Başvuru İşlemleri

Sıfır ya da ikinci el fark etmeksizin araç kredilerinde aynı belgeleri getirmeniz gerekmektedir. Öncelikle sağlamanız gereken koşullardan bahsetmek gerekirse, mutlaka en az 18 yaşında olmanız lazım. İstisnai bir durum olsa da bazen bu yaş sınırı 20 olabilmektedir. Bununla beraber, araç kredisi için aylık ödeme tutarınızın, gelirinizin yüzden 50’sinden fazla olmaması lazım. Tabii ki, bu aşamada kanıtlanabilir düzenli bir gelirinizin olması da şart. Bu kredi işleminde satın alınan ticari aracın üzerine ipotek konulma hakkı da bulunmaktadır. Ticari araçlarınız için kredi aldığınız banka üzerinden hayat sigortası, taşıt kaza sigortası gibi poliçelerin de imzalanması gerekmektedir. Şirketiniz üzerine kayıt işlemi yaptıracaksanız gerekli durumlarda şirket levha bilgilerini de bankaya aktarmanız lazım.

Ticari Araç Kredisi


Taşıt Kredisi İçin İstenen Belgeler

Nüfus cüzdanı, sürücü belgesi ya da pasaport gibi belgeler ilk aşamada hazırda bulundurulması gereken belgelerdendir. Bununla beraber, şartlar arasında yer alan kanıtlanabilir belge gelir bilgisi için maaş bordrosu ya da gelir belgesi gibi evraklar istenmektedir. Bununla beraber, ikametgah belgesi de önemli belgeler arasındadır. Araç kredisi için ticari başvurularda, ücretli ya da sözleşmeli fark etmeksizin çalışanların maaş bordrosu gerekiyor. Aynı zamanda serbest meslek sahipleri için de vergi levhası ve emekli kişiler için de emekli maaşı belgesi şartlar arasındadır. Özel ya da tüzel başvurularda başvuran ana kişi ya da kurumun üzerine kayıtlı t

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git