Sıfır Faiz Kosgeb Kredisi

Sıfır Faiz Kosgeb Kredisi
10 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 256 kez okundu.

Sıfır Faiz Kosgeb Kredisi

Sıfır Faiz Kosgeb Kredisi, Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı’nın sunduğu bir kredidir. Bu kredi küçük ve orta ölçekli olan işletmelerin büyüyebilmesine katkı amacıyla verilmektedir. Günümüzde 50 bin TL hibe ve 100 bin TL geri ödemesiz olarak veriliyor olsa da bu sayıları artırmak için çalışmalar yapıldığını da görüyoruz. Yapılan çalışmalar kapsamında 2018 yılında ayrılacak bütçenin artırılması ve 70 bin TL hibe 150 bin TL faizsiz kredi verilmesi düşünülmektedir. Fakat bu sadece çalışma aşamasında olan bir durumdur ve bunun için gerekli olan adımların hala atılmadığını görüyoruz. Eğer işyerinizi büyütmek ve daha büyük bir marka haline gelmek istiyorsanız bu desteğe mutlaka başvurmanız gerekir.

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır?

Kosgeb kredisi almak isteyen kişiler bu kredi için başvurularını yapmadan önce ilk olarak Kosgeb’in sunduğu ve zorunlu olan Girişimcilik Eğitimi’ne katılmaları gerekmektedir. Bu eğitim 2016 yılından önce 70 saat sürmekteydi. Fakat günümüzde eğitimin süresinin 32 saate kadar düşürüldüğünü görüyoruz. Kosgeb’in düzenlediği bu kurs ülkemizde bütün illerde aktif bir şekilde verilmektedir. Kursa katılıp sertifikanızı nerede alırsanız alın başka bir ilden başvuru yapabilirsiniz. Yani mutlaka iş yerinizi kuracağınız ilde kursa katılmalısınız gibi bir durum söz konusu değildir. Kursa katılarak sertifikanızı aldıktan sonra KOSGEB’in sitesi üzerinden başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Kosgeb Kredi Sonucu Öğrenme

Kosgeb kredisi almak için yapmanız gereken bütün işlemleri gerçekleştirdiyseniz şimdi kredinin sonucunu öğrenmek için beklemeniz gerekir. Kosgeb kredisinin sonuçları hemen açıklanmaz ve belli bir süre bekleyebilirsiniz. Kredi sonuçları açıklandığı zaman krediyi almaya hak kazanan kişilerin isimlerini KOSGEB kendi resmi internet sitesi üzerinden duyurmaktadır. Sorgulama işin KOSGEB’in internet sitesine girebilirsiniz. Duyurulduğu zaman aynı zamanda sizlere sonuç bildirilmektedir. Fakat en kısa şekilde öğrenebileceğiniz yöntemin KOSGEB’in internet sitesi olduğunu söyleyebiliriz. KOSGEB kredisinde dağıtımlar yapılırken herhangi bir üst yaş sınırı yer almamaktadır. Fakat başvuru yapacak olan kişilerin minimum 18 yaşında olması gerekiyor. Erkeklere verilme oranı %70, kadınlara verilme oranı ise %90’dur. Bu yüzden kadınların daha avantajlı olduğunu söyleyebiliriz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git