Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?
20 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 289 kez okundu.

Limitsiz Kredi Kartı Kimlere Verilir?

Limitler kredi kartları için önemli olmaktadır. Limitiniz kaç olursa en fazla o kadar harcama yapabilirsiniz. Ancak bazı kartlar vardır ki limitsiz olmaktadır. Limitsiz kredi kartına sahip olmak için yüksek gelire de sahip olmanız gerekmektedir. Kredi kartına başvururken sizden geliriniz istenmektedir. Bu gelire göre kredi kartı limiti belirlenmektedir. Limitlerin belirlenmesi asgari ödeme tutarlarına göre yapılmaktadır. Kredi kartına başvurduktan sonra 3 kartseçeneğiniz olmaktadır. Bu kartlar klasik, gold ve plantinum olmaktadır. Klasik kartlar hemen hemen herkesin kullanabileceği belli bir limiti olan kartlardır. Gold kart limiti biraz daha yüksekamasınırsız olmayan kartlardır. Plantinum kart ise geliri oldukça yüksek olan vatandaşların kullandığı bir kart olmaktadır. En yüksek limite de plantinum kart sahiptir. Limitsiz kredi kartlarına sahip olmak için bankaların hatırı sayılır bir müşterisi olmanız gerekmektedir.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Yükseltilir?

Kredi kartı limitinizin daha yüksek olmasını isteyebilirsiniz. Kredi kartı harcamalarınız fazla tutuyor iselimiti yükseltebilirsiniz. Peki kredi kartı limiti nasıl yükseltilir? Kredi kartınızın limitini yükseltmek için kredi kartı otomatiklimitartırım talimatı verebilirsiniz. İsterseniz internet bankacılığı üzerinden de butalep de bulunabilirsiniz. Bankanın belirlenmiş olan çağrı merkezini arayarak da müşterihizmetleriylegörüşerek limiti yükseltebilirsiniz. Bunların dışında bankanın ATM'sinden de bu işlem yapılabilir ve limitinizi yükseltebilirsiniz.

Kredi Kartı Limiti Nasıl Düşürülür?

Kredi kartı limiti bütçenize göre olmalıdır. Bütçenizi aşıyor ise ona göre harcama yaparsanız bankaya borçlanırsınız. Bankaya borçlanır ve borcunuzukapayamazsanızkara listeye girersiniz. Birçok yolla kredi kartı limiti yükseltilebilir ancak 3 yolla limiti düşürebilirsiniz. Bu yollardan en kolayı bankanın çağrı merkezini aramaktır. Çağrı merkezini arayarak müşteri hizmetleri ile birlikte görüşebilirsiniz. En güvenilir olan yöntem ise şubeye gitmektir. Şubeye giderek limitinizi düşürmek için talimat verebilirsiniz. Bir diğer yöntem her bankada geçerli olmayan bir yöntem olmaktadır. Bankanın internet bankacılığına giriş yaparak da limit düşürmek mümkün olabilir. Limitinizi düşürerek bütçenize daha uygun bir limit olmasını sağlayabilir ve böylece bankaya borçlanmak zorunda kalmayabilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git