Kredi Notunu Sms ile Öğrenme

Kredi Notunu Sms ile Öğrenme
14 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 302 kez okundu.

Kredi Notunu Sms ile Öğrenme

Kredi notunu SMS ile öğrenme artık günümüz teknolojisiyle mümkün olduğu için mobil cihazınızı kullanarak, tek bir mesajla notunuzu anında sorgulayabilirsiniz. Bu işlemi gerçekleştirebilmek için ekstra bir uygulama indirmeniz ya da bir web sitesine giriş yapmanız gerekmez. Sadece telefonunuzun kısa mesaj özelliğinden faydalanarak, rahatlıkla kredi notu sorgulaması yaptırabilirsiniz.

Turkcell İle Findeks Kredi Notu Öğrenme

Kredi Kayıt Bürosu ile anlaşma sağlayan Turkcell, yeni servis kapsamında tüm kullanıcıların SMS üzerinden Findesk kredi notunu öğrenmesini mümkün hale getirdi. Ülkemizdeki finans kurumlarının risk değerlendirme amaçlı kullandıkları bu notu ve geçmiş dönem ödeme performanslarınızı tek bir mesajla sorgulayabilirsiniz. Turkcell operatörünü kullanan tüketicilerin, kredi notunu SMS ile öğrenmesi için 9 TL karşılığında 1122’ye mesaj göndermeleri gerekmektedir. Mesajın içeriği şu şekilde olmalıdır: TC kimlik numaranız, bir boşluk ve doğum yılınız. Bu bilgilere dayalı olarak kredi notu seviyeniz (kötü, iyi, orta) ve şuan ki notunuz tarafınıza iletilecektir.

Kredi Notunu Sms ile Öğrenme

Vodafone Kullanıcıları İçin Kredi Notunu SMS ile Öğrenme

Kredi Kayıt Bürosu ile işbirliği yaparak, SMS sistemi oluşturan diğer bir operatörde Vodafone’dur. 0 ile 1900 arasında değişen kredi notları için müşterilerin sadece mesaj göndererek, çok hızlı bir şekilde sonuca ulaşması artık mümkündür. Kredi notunu SMS ile öğrenme için mobil cihazınızın mesaj kısmından kimlik numaranızı ve doğum yılınızı, arasında bir boşluk kalacak şekilde yazmanız ve 1122’ye mesaj atmanız yeterli olacaktır. Örnek vermek gerekirse; TC kimlik numaranızın 55555555555 olduğunu ve doğum tarihinizin 15/11/1970 olduğunu farz edelim. Bu durumda “55555555555 1970” şeklinde bir mesaj oluşturarak, bu mesajı 1122 numarasına gönderdiğinizde notunuzu anında öğrenebilirsiniz.

Bireylerin finansal performans verilerini, kısa mesajla sorgulamak isteyenler için Türk Telekom Avea kullanıcıları da aynı yukarıdaki işlem adımlarını izleyerek sonuca ulaşabilirler. Dolayısıyla tüm operatör firmaları için aynı servis numarasıyla hizmet verildiğini hatırlatalım. Hangi operatörde olursanız olun, KKB ile anlaşma yapan firmalar kullanıcılarına 1122 numarası aracılığıyla hizmet vermektedir. Servisin sorgu başına ücreti de, tüm şirketler için aynı olup vergiler dahil olmak üzere bu işlem için 9 TL faturanıza yansıtılmaktadır.

Kredi notunuzu nasıl arttıracağınıza dair bilginiz yoksa, Kredi Notu Arttırma Teknikleri yazımızı inceleyerek bu konuda gerekli adımları atabilirsiniz.

Etiketler:

Kredi Notunu Sms ile Öğrenme Konusuna 1 Yorum Yapıldı
  1. Leonidas dedi ki:

    Kredi notunu mesaj ile öğrenmek için 9 tl mi alıyorlar 🙂 vay be ilk çıktığında 1.25 TL’ydi. BDDK’tan tut Maliyeye hepsine yazıklar olsun vatandaşı soyup soğana çevirdiler. Kredi sicilimizi zaten temizleyemiyoruz arada sorgulama yapıyoruz her seferinde kim 9 tl ödeyecek

Sayfa başına git