Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar
16 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 266 kez okundu.

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Ülkemizde kredi notu düşük olanlara kredi imkânı sunan finans kurumları bulunduğu için bu kurumlara başvuruda bulunarak kredi çekebilirsiniz. Bankalarla olan ilişkilerimize büyük etki yapan kredi notu, 2014’de finansal sisteme dahil edilen Türkiye’de faaliyet gösteren 9 bankanın ortaklığı sonucunda kurulan KKB tarafından hayata geçirilmiş bir puanlama sistemidir. Bu sistem, tüketicilerin özellikle kredili ürünlerden birini kullanmak istediklerinde karşılarına çıkan en önemli ölçüttür.

Findeks Kredi Puanlaması Nasıl Yapılır?

Tüketicinin daha önce çektiği krediler, kullandığı kredi kartları ve kredili mevduat hesapları incelenerek geri ödemelerin analiz edilmesi sonucunda 0 ile 1900 arasında puan verilmektedir. Kredi notu puanını etkileyen en önemli faktörler; kullanılan kredili ürünlerin geri ödeme durumları, icralık ya da avukatlık olunma durumları ve kredi çekme sıklığıdır.

0-699 arasında bir puana sahip olan tüketiciler en riskli grupta yer almakta ve bu kişilerin finans kurumlarından kredi kullanmaları oldukça zor olmaktadır. 699 ile 1099 arasında puanı bulunan kişiler ise orta riskli tüketiciler grubunda görülmektedir. 1. gruba göre kredi geri ödemesine ilişkin daha olumlu verilere sahip olan bu gruptaki tüketiciler kredi çekebilirler. Peki, kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar hangileridir ve kredi kullandırımıyla ilgili şartları nelerdir?

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar

Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Veren Bankalar Hangileri?

Garanti Bankası ve Akbank gibi müşteri portföyü geniş olan finans kurumları, kredi kullandıracakları müşterileri oldukça kapsamlı kriterler doğrultusunda seçmektedirler. Bu nedenle kredi notu düşük olanlara kredi veren bankalar için daha küçük ölçekli finans kurumlarına yönelmelisiniz. Örneğin; Citibank, Aktifbank, Odeabank ve Fibabanka gibi kurumların müşteri portföyleri diğer bankalar kadar geniş olmadığı için bu bankalara başvuru yaparak, daha kolay bir şekilde kredi kullanabilirsiniz.

Özellikle Aktifbank ile Fibabanka, bankacılık sektörüne yeni giriş yapmalarından ve kendilerine müşteri kitlesi oluşturmaya çalışmalarından dolayı daha kolay finansman sağlamaktadırlar. Fibabanka, kredi kullandırımına ilişkin tüketiciden kefil isterken Aktifbank kefilsiz olarak kredi veren kurumlar içerisinde yer almaktadır. Bankanın kredi çeşitlerini ve limitlerini internet üzerinden inceleyebilirsiniz. Aynı şekilde internet aracılığıyla anında kefilsiz, evraksız online başvuru yapabilirsiniz.

Kredi notunuz düşük ve kredi kartı ihtiyacınız mı var? Kredi Notu Düşük Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar yazımızı inceleyebilirsiniz. 
Eğer kredi notunuzu arttırmak için ipucu arıyorsanız, Kredi Notu Arttırma Teknikleri yazımız size gereken bilgileri verecektir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git