Kredi Notu Arttırma Teknikleri

Kredi Notu Arttırma Teknikleri
14 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 417 kez okundu.

Kredi Notu Arttırma Teknikleri

İki farklı durumda olanlar için kredi notu arttırma tekniklerini yazımızda kapsamlı bir şekilde açıkladık ve uygulayabilecekleri yöntemleri sıraladık. Bunlardan ilki ödeme güçlüğü çeken ve bu nedenle kredi notu düşen tüketiciler için diğer ise geçmişte kredi takibi olan bireyler içindir. Her iki grupta yer alanlara da, kredi notu nasıl yükseltilir maddeler halinde açıklayarak yardımcı olmayı hedefledik.

Ödeme Güçlüğü Çekiyorsanız Kredi Notu Arttırma Teknikleri

Aslında borcunuza sadık olduğunuz halde bütçeniz yetersiz geldiği için ödemelerinizi gerçekleştiremiyorsanız, yapılandırma yoluna gitmelisiniz. Borcunuzu bütçenize göre yapılandırarak aylık taksitlerinizi düzenli ve zamanında gerçekleştirirseniz kredi notunuz artacaktır.

Birden fazla bankaya borcunuz olduğu için birini ödeyip, diğerini bırakıyorsanız bu olumsuz sicil bildirimine neden olacak ve kredi notunuzu düşürecektir. Bu nedenle gelir-gider takviminizi düzenleyebilmek için borçlarınızı tek bir kredide birleştirmeyi denemelisiniz.

Son olarak borçlarınızı hiçbir şekilde kapatamıyorsanız, evinizi ya da arsa, tarla, iş yeri gibi bir taşınmanızı ipotek göstererek finansman talebinde bulununuz. Talebiniz onaylandığı taktirde tüm kredi ve kredi kartı borçlarınızı kapatarak, aylık sadece yeni çektiğiniz kredinin ödemesine odaklanınız.

Kredi Notu Arttırma Teknikleri

Takibe Düşenler İçin Kredi Notunu Arttırma Yolları

Kredi notu arttırma teknikleri, takibe düşen tüketiciler için farklılık göstermektedir. Çünkü bu grupta yer alan kişiler hiçbir finans kurumu kredi vermek istemeyecek ve tüketici borçlarını kolaylıkla kapatamayacaktır. Ancak açıkta olan takibinizi kapatmadığınız sürece kredi skorunuzun yükselmeyeceğini de göz önünde bulundurmalısınız. Bu nedenle öncelikle bankanızla görüşerek, ödeme durumunuzun olmadığını ve uzun vadede yapılandırma talep ettiğinizi ifade etmelisiniz.

Bankalar, kredilerinin takibe düşmelerini istemeyecekleri için bu talebinize büyük olasılıkla olumlu bakacak ve borcunuzu yapılandıracaklardır. Yapılandırma işlemini bozmayacak şekilde ödemelerinizi gerçekleştirdikten sonra kredi notu arttırma için uygulamanız gereken ikinci adım: Düşük limitli bir kredi kartı almaktır. Özellikle maaş bankanıza öncelik vererek, düşük tutarlı kredi kartı başvurusunda bulunmanızı öneririz. Çünkü yakın dönemde takibe düşmüş krediniz, sistemde görüneceği için diğer bankalar kredi kartı vermek istemeyebilir. Kendi bankanızdan kredi kartı aldığınızda da, direkt olarak faturalarınız için otomatik ödeme talimatı vermelisiniz. Bu şekilde kredi notunuzu yükseltmeniz ve finansal ürünleri almanız daha kolay olacaktır.

Kredi notunuzu bilmiyorsanız, Kredi Notunu Sms İle Öğrenme yazımızı okuyarak hemen kredi notunuzu sorgulayabilirsiniz.

Etiketler:

Kredi Notu Arttırma Teknikleri Konusuna 7 Yorum Yapıldı
 1. Celasun dedi ki:

  kredi kartım var her ay düzenli asgarisini ödüyorum yaklaşık 8 aydır hiç dönem borcunu tamamen kapatamadım. Bu asgari tutar kredi puanını olumsuz etkiler mi?

  1. KrediBilgi KrediBilgi dedi ki:

   Merhaba, asgari tutarı düzenli yatırmanız puanınızı olumsuz etkilemez. Ekstreniz kesildiğinde, dönem borcunu tamamen ödemeniz puanınızı olumlu yönde etkileyecektir.

 2. ilhami Demirbilek dedi ki:

  iyi günler, ben 3 ay boyunca idari takipte kaldım ve kartım kapandı borcumu geçen hafta ödedim dosyam kapandı. Fakat kredi puanım görünmüyor, yani boş skorunuz oluşturulamadı diyor. Kredi puanım nasıl tekrar görünecek nasıl yapabilirim bunu

  1. KrediBilgi KrediBilgi dedi ki:

   Merhaba, yasal takip sürecine girdiğiniz için maalesef siciliniz bozulmuş ve puanınız en alt seviyeye inmiş durumda. Banka ürünlerine ait ödemeleri eksiksiz yaparak, zamanla puanınızın makul seviyeye gelmesini beklemelisiniz.

 3. Sait Cevahir dedi ki:

  Bugün bankaya 15bintl kredi için gittim puanınız yetersiz dediler. Kredi notum 1105 şuan acil çekmem lazım krediyi en hizli yoldan nasil kredi puanimi yukseltebilirim

  1. KrediBilgi KrediBilgi dedi ki:

   Merhaba, maalesef günü birlik puan yükseltme gibi bir şansınız yok. Kredi kartı kullanıyorsanız dönem borcunun tamamını kapatın. 1000-2000 TL gibi düşük bir kredi çekin ve bir sonraki ay tamamını ödeyin. Bu işlemi birkaç kez tekrar ederek kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

 4. Leonidas dedi ki:

  Takibe düşenler için kredi notunu arttırmak işkence. Hiçbir kredi kartı yok hepsi kapandı, kredi alımı yok ee biz nasıl kredi notumuzu arttıracağız? Öylece oturup 5 yıl geçmesini mi bekleyeceğiz?

Sayfa başına git