Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır?

Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır?
7 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 381 kez okundu.

Kredi Kartı Nasıl Çıkartılır?

Ülkemizde kredi kartı kullanımı her geçen yıl büyük ölçüde artmaktadır. Doğru kullanıldığı takdirde, ihtiyaçları giderme noktasında çok iyi bir araç olan kredi kartı, kötü kullanıldığında sıkıntılı durumlar yaratabilmektedir. Kredi kartının en önemli özelliği, insanların ceplerinden anlık para çıkmamasını sağlamaktır. Kredi kartı veren bankalar, sizin için bu harcamaları yaparken ay sonunda sizin parayı ödemenizi beklerler. Ödemelerinizi gününde ve tam biçimde gerçekleştirdiğinizde hiçbir sorun ile karşılaşmayacağınız kesindir. Bununla birlikte gelişen teknolojilerle kredi kartı üzerinden internet alışverişleri yapabilir, faturalarınızı otomatik ödeme şansına da sahip olabilirsiniz. Her bankanın farklı kredi kartı bulunmaktadır. Burada size açılan limitler gelir durumuna göre belirlenmekte ve değişmektedir. Size en güzel avantajı sağlayacak bankayla çalışarak o bankadan kredi kartı almanız daha iyi olacaktır. 

Kredi Kartı Çıkartmak İçin Ne Yapılmalı

Kredi kartı alımı, eski zamanlara göre son derece kolaylaşmıştır. Artık müşteriler, bankalarına mesaj atarak bile kredi kartı talebinde bulunabilirler. Aynı zamanda bankanızın şubesine giderek şahsi başvurunuzu da yapabilirsiniz. Banka, sizin kredi notunuzu ve gelir durumunuzu inceleyecek ve kredi kartı alıp alamayacağınızı belirleyecektir. Kredi kartı alabileceğiniz belirlendikten sonra işlemleri tamamlamanız halinde kart evinize kurye yoluyla gönderilecektir. Kredi kartı alım kriterleri kara listede yer almamanız ve sigortalı bir işte çalışıyor olmanızdır. Bu sebeple kara listede yer almanız durumunda kart sahibi olamayacağınızı belirtebiliriz. Limit miktarı da banka tarafından belirlenmektedir.

Kredi Kartı Limiti Neye Göre Belirlenir

Kredi kartı limitleri bankaların inisiyatifiyle belirlenmektedir. Banka, gelir miktarınızı ve mal varlığınızı göz önünde bulundurarak kredi kartı limiti vermektedir. Bu limiti geçmek mümkün olmayacağı için müşteriler de limit arttırma yolunu denemektedirler. Öncelikle kredi kartı limitini yükseltmek için en garanti yöntemin maaşınızdaki artış olduğunu söyleyebiliriz. Yani iş değiştirdiyseniz ya da maaşınıza zam yapıldıysa kredi limitinizi arttırma şansınız yüksektir. Bunun dışında böyle bir durum söz konusu değilse bankanıza başvurarak limit arttırma ihtimalinizi konuşabilirsiniz. Eğer kredi kartı borcunuzu zamanında ödüyorsanız, bankanıza faturalarınız ile alakalı otomatik ödeme talimatı verdiyseniz ve bankadan kredi aldıysanız büyük ihtimalle limitiniz de arttırılacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git