Kosgeb Kredisi Şartları

Kosgeb Kredisi Şartları
12 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 191 kez okundu.

Kosgeb Kredisi Nasıl Alınır?

Kosgeb kredisi, Bilim – Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından küçük ve orta ölçekli olan işletmelerin kendilerini daha fazla geliştirmesi için verilmektedir. 100 bin TL geri ödemesiz ve 50 bin TL hibe olarak verilmeye başlanmaktadır. 2018 yılı içerisinde ise bu miktarda artırma yapılması düşünülmektedir. Çalışmalar kapsamında 75 bin TL hibe 150 bin TL geri ödemesiz kredi verilmesi düşünülmektedir. Eğer işyeri açmayı düşünen bir girişimciyseniz işletmenizi büyütmek için mutlaka KOSGEB isimli olan devlet kuruluşlarına başvurunuzu yaparak sunulan teşvik ve desteklerden faydalanma imkanını elde edebilirsiniz. Herhangi bir yerden finansman elde etmek yerine bu yöntemi tercih etmeniz daha iyi olacaktır.

Kosgeb Kredisi Şartları

Kosgeb kredisi almak isteyen kişilerin bazı şartları yerine getirmesi gerekir. Bu şartlardan en büyüğü ise; KOSGEB’in düzenlediği Girişimcilik eğitimine katılmış olmanız gerekir. Bu eğitime başvurunuzu gerekli başvuru noktaları üzerinden yaparak eğitime katılabilirsiniz. Bu eğitim toplam 32 saat sürmektedir. Yapılan eğitimin sonunda ise katılımcılara bir sertifika verilir. Yalnız bu eğitimde devam zorunluluğunuz vardır. Eğer devam zorunluluğunuzu yerine getirmezseniz en başından sertifika alma hakkınızı kaybedersiniz. Kosgeb desteklerinin kişiden kişiye göre değiştiğini görüyoruz. Kadınlara %90 oranında destek verilirken erkeklere %70 oranında destek verilmektedir. Aslında bu durumda bölgelere göre değişiklik gösterebilmektedir. Bu noktada bilmeniz gereken ise; Kosgeb kimseye iş yeri açmak için para vermez.

Kosgeb Kredisi Başvurusu

Kosgeb kredisi almak için orta ve küçük ölçekli olan bütün işletmeler başvuru yapabilir. Kosgeb’e başvuru yapılacağı sırada girişimciye ve iş yeri sahibi olan kobiye göre iki farklı yol ile ilerlemektedir. Kosgeb kredi başvurularında genellikle üst yaş sınırı aranmaz. Fakat alt yaş sınırı 18’dir. Kosgeb’e başvurularınızı yapmanız için en doğru adres KOSGEB binalarıdır. Girişimciler ve kobiler gerekli olan bilgileri bu binalarda yer alan çalışanlardan öğrenebilir. Yalnız Kosgeb’den destek alabilmeniz için ilk olarak fikrinizin programın destek verdiği konulara uygun olması gerekir. Yani fikriniz birim tarafından mutlaka desteklenmelidir. Kredi başvurunuzu yaptıktan sonra sizlere başvurunuz hakkında sonuçları mutlaka takip etmeniz gerekir. Bu şekilde sonucunuzu öğrenebilirsiniz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git