Kosgeb Kredisi Nasıl ve Ne Şartlarla Alınır?

Kosgeb Kredisi Nasıl ve Ne Şartlarla Alınır?
31 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 51 kez okundu.

Kosgeb Kredisi Nasıl ve Ne Şartlarla Alınır?

Küçük Ve Orta Ölçekli İşletmeleri Geliştirme Ve Destekleme İdaresi Başkanlığı olarak bilinen KOSGEB, işletme sahiplerine sıfır faizli kredi imkanı tanımaktadır. Ayrıca kurum, seçilen projelere geri ödemesiz hibe de verebilmektedir. KOSGEB’e kaydını yaptıran ve kurumun desteklediği iş kolları arasında bulunan işletmeler, gereken başvuruyu yaparak kredi taleplerini KOSGEB’e iletebilirler. Kurum, gelen başvuruları değerlendirerek kredi vereceği işletmeleri belirlemektedir. Kosgeb kredisi işini büyütmek isteyenlere ya da işletme ihtiyacını giderme amacını taşıyanlara verilebilmektedir. Kurumun en değer verdiği şey, bu kredinin neden isteniyor oluşunu sorgulamaktır. İşletme sahipleri kurumu ikna edecek bir proje ile rahatlıkla kredi alabilirler. Kosgeb kredisi miktarı kuruma göre belirlense bile maksimum 100.000 TL civarlarına yükselebilmektedir.

Kosgeb Kredisi Almak İçin Ne Yapmalıyım

Kosgeb kredisi alarak işlerini genişletmek isteyenlerin ilk başta KOSGEB’e işletmelerini kayıtlamaları gerekmektedir. Daha sonra ister kurumun resmi internet sitesinden, isterseniz de kurumun bürosuna giderek şahsi başvurunuzu gerçekleştirmeniz gerekecektir. Bu krediyi neden istediğinizi ve neler yapmak istediğinizi anlatan kısımları eksiksiz biçimde doldurmanız sizlerin yararına olacaktır. Başvurudan sonra değerlendirmeleri yapacak kurum, Kosgeb kredisi almak için uygun olan kişileri belirleyecek ve bu kişilere kazandıklarına dair bilgilendirmeleri yapacaktır. Sonrasında kurumun yönlendirdiği şekilde hareket etmeniz yeterlidir. 0 faizli işletme destek kredisi başvurusu kolay olduğu için sıkıntı yaşamayacağınızı ifade edebiliriz.

Kosgeb Kredisi Alım Şartları 

Kosgeb kredisi için tek şart 18 yaşını geçmiş olmanızdır. Bununla beraber kurum, her sektöre destek vermemektedir. Yani bulunduğunuz iş kolunun kurumun kredi verdiği alanlarda bulunması esastır. Kurum, her sene farklı iş kollarına göre açıklamalar yapmaktadır. Bunu da takip etmenizin değerli olacağını söyleyebiliriz. Ayrıca Kosgeb, küçük ve orta ölçekli işletmelere kredi veren bir kurumdur. Yani geliri fazla olan işletmelerin bu krediden yararlanması pek mümkün değildir. Ek olarak işletmelerin halk sağlığına ve halkın yararına işler yapması zorunludur. Son olarak Kosgeb kredisi alabilmek için herhangi bir mali ceza almamış olmanız da gerekmektedir. KOSGEB, bunlar dışında ek bir belge veya başka bir şey talep etmemektedir. Resmi siteden detayları da öğrenebilirsiniz.  

 

Etiketler:

Kosgeb Kredisi Nasıl ve Ne Şartlarla Alınır? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Ceyhun dedi ki:

    Tarımla uğraşıyorum, seracılık yapmak istiyorum. Kosgep kredisinden faydalanabilir miyim? Kosgep seracılık şartları nelerdir, detaylı bilgi verir misiniz

    1. KrediBilgi KrediBilgi dedi ki:

      Merhaba, projenizle ilgili detaylı bilgi almak için Kosgep Çağrı Merkezini 444 1 567 nolu numaradan arayabilirsiniz.

Sayfa başına git