Kara Listede Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Kara Listede Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar
3 Mayıs 2018 tarihinde eklendi, 152 kez okundu.

Kara Listede Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Ülkemizde faaliyet gösteren bankalar içerisinde bazı kurumlar, geçmiş dönem borçları nedeniyle kara listede olanlara kredi kartı fırsatı sunmaktadır. Hatta düşük limitli bir kart isterseniz, gerekli koşulları yerine getirmeniz durumunda birçok bankadan zorlanmadan kart alabilirsiniz. Bunun için öncelikle kart başvurusu yapılmadan kara listeden çıkmak adına uygulamanız gereken yöntemlere değinelim…

Kredi Kartı Almak İçin Yapılması Gerekenler

Aldığınız bir kredinin taksit tutarını eksik yatırmanız ya da belirli bir dönem hiç yatırmamanız halinde ve kullanmış olduğunuz kredi kartının asgari ödemesini 90 gün süreyle yapmamanız durumunda kara listeye alınırsınız. Bu durumda kara listede olanlara kredi kartı verilebilmesi için öncelikli olarak kişilerin ilgili ödemeleri gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Sonrasında ise tüm borcunu kapatan müşteri, dilediği herhangi bir bankaya giderek mevduat hesabı açtırmak için başvuruda bulunmalıdır. Açılan hesaba aylık giderlerinden arta kalan geliri yatırarak, tüm bankacılık işlemlerini buradan gerçekleştirmelidir.

Havale ve EFT gibi para transferlerini, vadeli hesap birikimlerini ve hatta su, elektrik, telefon, internet, gaz gibi ödeme yükümlülüğü olan faturalarını dahi açılan mevduat hesabı aracılığıyla gerçekleştirmelidir. En az 3 ay süreyle mümkünse başvurudan önceki 6 ay, belirtilen işlemlerin hesaptan yapılması kredi notunuzu bir nebzede olsa arttıracaktır. Ardından kara listede olana kredi kartı başvurusu yapmadan önce elinizdeki tüm birikimleri de hesaba yatırmanız, önemli bir uygulamadır.

Kara Listede Olanlara Kredi Kartı Veren Bankalar

Kara listede olanlara kredi kartı fırsatı sunan ilk bankalardan biri Fibabanka’dır. Eğer siciliniz bozuksa en yakın Fibabanka şubesine giderek ya da telefon bankacılığından hizmet alarak başvuruda bulunabilirsiniz. İnternetten kredi kartı başvurusu yapmak isteyenler için online başvuru opsiyonunun kapalı olduğunu şuan için internet bankacılığı üzerinden hizmet verilemediğini belirtelim.

Aktif Bank’ta kredi sicil kaydında olumsuz veri bulunan tüketicilere kredi kartı çeşitleriyle imkan sunmaktadır. Bankanın Passo kredi kartına başvuru yapmak isteyenlerin en yakın şubeye gerekli evraklarla birlikte gitmesi gerekmektedir.

Peşin ve taksitli ödeme olanakları sunan Şekerbank kredi kartları için de müracaatta bulunabilirsiniz. Bunun için kullanabileceğiniz kanallar; 0850 222 78 78 çağrı merkezi, SMS bankacılığı, telefon ve internet şubesi ile tüm Şekerbank şubeleridir.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git