İşsiz Olanlara Kredi Veren Bankalar

İşsiz Olanlara Kredi Veren Bankalar
27 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 248 kez okundu.

İşsiz Olanlara Kredi Veren Bankalar

Çalışmayan birey statüsündeki tüketicilere, farklı paketler ve kampanyalar kapsamında işsiz olanlara kredi adı altında finansman verilebilmektedir. Fakat bu gruptaki tüketicilerin kredi alabilmesi için ilgili kurumun şartlarını yerine getirmesi gerekmektedir. Başvuru Şartları başlığında genel olarak bankaların işi olmayana kredi verirken talep ettikleri kriterleri sıraladık. Bu kriterler haricinde banka gerekli görürse, ilgili tüketiciyi geri ödeme konusunda riskli bulunursa farklı unsurlarında karşılanmasını talep edebilir

Başvuru Şartları

İşsizlik oranının ülkemizde giderek artması, bankaların da farklı kampanyalar düzenleyerek kredi paketlerin arttırılmasına neden oldu. Fakat bankalar işsiz olanlara kredi imkânı sağlarken, ihtiyatlı davranarak kişinin birçok unsuru yerine getirmesini istiyor. Çünkü başvuruda bulunan tüketicinin herhangi bir gelir belgesi olmadığı için kurum, kredi geri ödemesinde kendini güvence altına almak istiyor. Bu nedenle maaş bordrosu olmadan kredi çekebilmeniz için öncelikle ipotek göstermek suretiyle gelir belgesiz kredi paketlerine başvurmanızı öneririz. Bu yöntem kolay bir şekilde istediğiniz finansmanı elde etmenize yardımcı olacaktır.

Şayet ipotek ettirebileceğiniz bir gayrimenkule sahip değilseniz, bu durumda işsiz olanlara kredi veren bankalara kefil ile başvuruda bulunmalısınız. Kefil göstereceğiniz kişi kredi kullandırmaya uygunsa, istediğiniz meblağda çok yüksek değilse başvurunuz olumlu sonuçlanabilir. Ancak kredinize kefil olacak birini bulamıyorsanız, şansızını işsizlere kefilsiz kredi kullandıran bankalarda denemelisiniz.

İşsiz Olanlara Kredi Veren Bankalar

Bankalar, son dönemde artan işsizlik oranıyla beraber işsiz olanlara kredi vermek için birtakım çalışmalar yaptılar. Sonuçlanan çalışmalar neticesinde kredi notu yüksek olan kişilere, kefil ve gelir belgesi talep edilmeden finansman verilmeye başladı. Bu nedenle tüketicinin kredi notu yeterli seviyede ise sigortalı olup olmadığına bakmadan kredi veren birçok banka mevcut diyebiliriz. Bunlardan bazıları; Şekerbank, İş Bankası, Vakıfbank, Denizbank, Odeabank, QNB Finansbank ve Aktifbank’tır. Garanti Bankası ve Ziraat Bankası gibi müşteri kitlesi çok geniş olan kurumlar ise ipotek şartı yerine getirilmedikçe finansman başvurularını onaylamamaktadır.

Kredi notunuz çok düşük olduğu için gelir belgesiz kredi kullanamıyorsanız, kredi dönemde kredi skorunuzu arttırabilecek yöntemleri uygulayabilirsiniz. Örneğin tüm alışverişlerinizi kredi kartıyla yaparak, dönem sonunda kartınızın tüm borcunu kapatmanız kısa vadede notunuzu oldukça yüksek bir seviyeye çekecektir…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git