İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?
29 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 187 kez okundu.

İhtiyaç Kredisi Başvurusu Nasıl Yapılır?

Son zamanlarda günlük hayatın gün geçtikçe daha pahalı hale gelmesiyle beraber birçok kişinin istediği birikimi yapamadıklarını görebiliyoruz. Bu yüzden sağlık, tatil veya evlilik gibi durumlarda insanlar genellikle bankalardan ihtiyaç kredisi kullanma yoluna gitmektedir. İhtiyaç kredisine başvuru yapmak isteyen birçok kişi nasıl başvuru yapabileceklerine dair soru işaretleri yaşamaktadır. Günümüzde bütün bankaların bu kredi türünü verdiklerini görüyoruz. İhtiyaç kredisini kullanma sırasında eğer aktif olarak kullandığınız bir banka hesabınız varsa bu bankadan başvuruda bulunmanız daha avantajlı olacaktır. Bankaların internet şubesinden, mobil şubesinden ve direk banka şubeleri üzerinden başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Bazı bankalar internet ve mobil şube üzerinden kredi başvurusunu kabul etmemektedir. Bunu başvuru yapacağınız bankanın remi internet sitesinden öğrenebilirsiniz.

En Uygun İhtiyaç Kredisi

Bankaların kredilerinde sundukları faizlerin farklı olduğunu görebiliyoruz. Bazı dönemlerde yapacağınız başvurular sırasında kampanya dönemine denk gelirseniz uygun faiz oranları üzerinden başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Örneğin yaz aylarında genellikle inanlar tatile gitmek istedikleri için ihtiyaç kredisi kampanyalarıyla karşılaşabiliyoruz. Aynı zamanda eğitim öğreti döneminde de eğitim için kullanılabilecek ihtiyaç kredilerinde kampanyalar yapılmaktadır. Başvurularınızı bu dönemlerde gerçekleştirdiğiniz zaman sizler de uygun faiz oranlarıyla ihtiyaç kredinizi kullanabilirsiniz. Bazı bankaların müşterilerine düşük faizler verdiğini görüyoruz. Bu yüzden kullanacağınız kredi için teklif alacağınız zaman ilk olarak müşterisi olduğunuz bankadan teklif alabilirsiniz. Bankaların faiz oranlarını belirlemesinde kredi notu da önemli bir rol oynamaktadır. Bu yüzden kredi notu yüksek olan kişilerin kullanacakları kredilerde avantajlı olduklarını söyleyebiliriz.

İhtiyaç Kredisi Maksimum Kaç Ay Kullanılır

İhtiyaç kredisi konusunda genellikle bankaların farklı kampanyalar ve seçenekler sunduğunu görebilirsiniz. Fakat bankaların kampanyalarını sunacakları sırada uymaları gereken bazı kanunlar bulunmaktadır. Bunlardan birisi de; kredinin kaç ay sunulabileceğidir. İhtiyaç kredileri hakkındaki kanunlara baktığımız zaman bu konuda bankaların müşterilerine maksimum 48 ay kredi sunabileceklerini görüyoruz. Geçtiğimiz yıllarda bu vade 36 aydı. Fakat yapılan değişimler sonucu 48 aya çıkarılmıştır. Yalnız bütün bankalar ihtiyaç kredilerini sunacakları sırada 48 ay sunmak zorunda değildir. Hala maksimum 36 ay vade sunan bankalar olduğunu görebiliyoruz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git