İhtiyaç Kredisi Almak İçin Kredi Notu

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Kredi Notu
12 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 188 kez okundu.

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Kredi Notu
İhtiyaç kredisi almak için gerekenler arasında yer alan ilk kural, kredi notunuzun yüksek olmasıdır. Bunun için, Findeks notunuzun kaç olduğunu bilmeniz ve risk grubundaysanız puanınızı yükseltmeniz gerekiyor. İhtiyaç kredisi almak için kredi notu seviyesini öğrenmelisiniz. 1 ile 699 arasında olan grup en riskli kredi notu grubu arasındadır. Hatta takip altına alınmış kişilerden oluştuğunu da söyleyebiliriz. 1700- 1900 arasında olan kredi notu ise, en risksiz ve ihtiyaç kredisi almaya kesin gözüyle bakılan grup diyebiliriz. Eğer ihtiyaç kredisi almaya kısa sürede ihtiyacınız varsa, kredi notuzu yükselterek başvuru yapmanız önemlidir.

İhtiyaç Kredisi İçin Gerekenler
Kredi almanız için gereken belgelerin bir kısmı genel itibariyle ortaktır. Aynı zamanda 18 yaşını doldurmak, kredi notunun yüksek olması gibi koşulları da sağlıyor olmalısınız. Bununla beraber, getirmeniz gereken belgeler içerisinde, başvuru formu ilk sırada geliyor. Ardından kimlik bilgileri için, kimlik, sürücü belgesi ya da pasaport fotokopisi gerekmektedir. İhtiyaç kredisi için, çalışma durumunuza göre gelir belgesi, serbest meslek sahipleri için de iş yeri belgelerinin bir fotokopisi gerekmektedir. Tüzel kişilikler için ihtiyaç kredisi alımlarında, ticari sicil gazetesinden alınan belge gerekiyor. Son olarak bankanızın istediği özel belgeler varsa, bunları da almanız lazım. Yanı sıra, kişisel belgeler içerisinde, gerekli görüldüğü takdirde ikametgah gibi belgeler de yer almaktadır.

İhtiyaç Kredisi İçin Ne Kadar Süredir Çalışmak Gerek?
Bilindiği üzere, ihtiyaç kredisi almanız için gereken belgeler arasında gelir belgesi ya da maaş bordrosu gibi evraklar da yer alıyor.  Bu düzenli ve sabit gelirinizin oranına göre bankalar size maaşınızı %50’si kadar bir geri ödeme planı çıkarıyor. İhtiyaç kredisi almanız için maaşınızın en az asgari ölçüde olması lazım. Bununla beraber en az 6 aydır sabit bir gelirinizin olması gerekmektedir. Ayrıca, bu gelirin aynı kaynaktan ya da işten olması gerekiyor. Bu şart, bankadan bankaya değişmektedir fakat genel olarak  en az 6 aydan başladığını söyleyebiliriz. Bunun dışında gayrimenkullerinize ait belge ve tapu bildirimleri de düz

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git