Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Hibe Kredi Nasıl Alınır?
15 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 209 kez okundu.

Hibe Kredi Nasıl Alınır?

Devlet tarafından bazı hibe kredileri verilmektedir. Bu krediler bir fikir veya projesi olan kişiler için geçerli olmaktadır. Peki hibe kredisi nasıl alınır? Bu krediyi almak elbette ki çok kolay olmaktadır. Hibe kredilerinde çok fazla prosedür ortaya çıkar. Hibe kredileri arasında en çok başvurulan Kosgeb olmaktadır. Kosgeb kredisi almak isteyenler öncelikle Kosgeb'in başvurusunu onaylaması gerekmektedir. Daha sonra anlaşmalı olan bankalar ile birlikte tekrardan başvurunuzu yapabilir ve bankanın onaylamasıyla kredinizi alabilirsiniz.

Hibe Kredisi Almak İçin Geren Şartlar Nelerdir?

İşini büyütmek veya iş kurmak isteyen kişiler hibe kredisi yolundan faydalanabilir. Hibe kredi denildiği zaman akla ilk gelen Kosgeb olmaktadır. Bilindiği üzere Kosgeb 50 bin TL faizsiz ve dosya masrafsız bir kredi imkanı sunmaktadır. Bu hibeden yararlanmak isteyen kişiler Kosgeb'in gerçekleştirmiş olduğu girişimcilik kurslarına katılabilirler. Bu kurslar sayesinde uygulamalı bir şekilde girişimcilik eğitimi alabilirsiniz. Kursa katılmak için önceden başvuru yapmanız gerektiğini unutmamanız gerekmektedir. Kursları başarıyla tamamladıktan sonra 50 bin TL hibe kredi alma hakkını daha da fazla kazanmış olursunuz. Ancak unutulmamalı ki sadece Kosgeb'in onaylaması ile birlikte krediyi almanız mümkün değildir. Kosgeb 9 adet banka ile anlaşmalı olmaktadır. Bu bankalar ise Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, HalkBank, İş Bankası, Vakıf Bank, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası olarak belirlenmiştir.

Tarım ve Hayvancılık Hibe Kredisi

Tarım ve Hayvancılık Alanında Hibe Kredisi

Tarım ve hayvancılık bölümünde herhangi bir iş kurmak isteyen veya olan işini büyütmek isteyen kişilere de hibe kredisi verilmektedir. Ancak hibe kredilerinden biri olan Kosgeb içerisinde hayvancılık ve tarım bölümü yer almamaktadır. Tarım ve hayvancılık hibe kredisi için başvurulması gereken yer Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı olmaktadır. Bakanlık tarafından verilen bu hibe kredisi 30.000 TL olmaktadır. Bu para geri ödemesiz ve başvurusu oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı'na başvurunuzu onayladıktan sonra anlaşmalı olan bankalar ile görüşebilir ve bankaların sizin hibe kredinizi onaylamanızı bekleyebilirsiniz. Ancak geçmişinizde bazı banka sorunları yaşadıysanız kredi almakta zorluk çekebilirsiniz.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git