Hangi Alanlarda Hibe Kredisi Alınır

Hangi Alanlarda Hibe Kredisi Alınır
20 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 271 kez okundu.

Hangi Alanlarda Hibe Kredisi Alınır

Girişimcilere kendi işlerini kurması için maddi yardım olarak hibe kredisi verilir. Hibe kredileri devlet tarafından verilmektedir. Bu krediler genel olarak kendi işini kurmak ve işini büyütmek isteyenlere verilmektedir. Hibe kredilerini almak kolay olmamaktadır. Birçok prosedür ve işlem gerekmektedir. Hibe kredisinin alınan bazı alanları bulunmaktadır. Hibe kredilerine bakıldığı zaman girişimciler için verilmiş olan Kosgeb olduğu görülür. Ancak Kosgeb dışında da tarım ve hayvancılık hibe kredisi de bulunmaktadır. Tarım ve hayvancılık da çiftçiler için gerçekleştirilmiş bir hibe olmaktadır.

Kosgeb Hibe Kredisi Nedir?

Hibe kredisi denildiği zaman akla ilk olarak Kosgeb gelmektedir. Girişimcilere 50.000 TL hibe kredisi veren Kosgeb bazı şartlar bulundurmaktadır. Şartları yerine getirdikten sonrakrediyi almanız mümkündür. Kredi girişimciler için yapılmıştır. Girişimci ruhların gelişmesi, kişilerin kendi işlerini kurması ve ülkenin ekonomisine katkıda bulunması için oluşturulmuştur. Hibe kredisi olan Kosgeb'i 9 anlaşmalı banka aracılığı ile alabilirsiniz. Bu anlaşmalı olan bankalar ise Akbank, Denizbank, QNB Finansbank, Garanti Bankası, HalkBank, İş Bankası, Vakıf Bank, Yapı Kredi ve Ziraat Bankası olarak belirlenmiştir. Kosgeb'in desteklemiş olduğu birçok KOBİ bulunmaktadır. Bu sektörlerin içerisinde büyükbaş, küçükbaş hayvancılık, madencilik ve taş ocakçılığı, imalat, inşaat, ulaştırma vedepolama, konaklama, bilgi ve iletişim sektörleri bulunmaktadır.Ancak bu KOBİ sektörlerinin arasında tarım ve hayvancılık yer almamaktadır. Çiftçilere tarım ve hayvancılık için devlet başka bir alanda hibe kredisi açmaktadır.

Tarım Ve Hayvancılık İçin Hibe Kredisi Bulunur Mu?

Kosgeb hibe kredisi içerisinde tarım ve hayvancılık bulunmadığı için çiftçiler bu sektörde hibe kredisi var mı diye merak etmektedir. Tarım ve hayvancılık için elbette kihibe kredisi bulunmaktadır. Bu kredi Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı tarafından yapılmaktadır. Hibe kredisinin limiti ise 30.000 TL olmaktadır. Hibe kredisinin başvurusu oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Aynı zamanda kredi geri ödemesiz olmaktadır. Başvurunuzun onaylanmasının ardından anlaşmalı bankalar ile birlikte kredinizi çekebilirsiniz. Tarım ve hayvancılık hibe kredisi Kosgeb gibi olmamaktadır. Başvurusu da Kosgeb'den çok daha kolay gerçekleşmektedir.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git