Ethereum Nedir? Nasıl Alınır?

Ethereum Nedir? Nasıl Alınır?
27 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 304 kez okundu.

Ethereum Nedir? Nasıl Alınır?

Dijital paralar için finans piyasalarının yeni gözdesi diyebiliriz. Dünya genelinde Bitcoin’deki (BTC) rekorlar dikkat çekerken, diğer kripto paralardaki fiyat hareketlilikleri de çok çarpıcı sonuçlar ortaya çıkarıyor. Her ne kadar sanal para birimleri içerinse en yüksek piyasa değerine BTC sahip olsa da, diğer dijital para birimlerinin değeri de yaklaşık 360 milyar seviyesinde bulunuyor. Hal böyle olunca BTC’nin takipçisi Ethereum’da, yatırımcıların merceğine giriyor. Ethereum nedir ve nasıl alınır gibi popüler olan sorguları temel mantık çerçevesinde özetleyelim…

Ethereum Nedir?

BTC gibi hızlı bir yükseliş trendi yakalayan sanal para birimlerinden biridir. Bitcoin ile aynı teknolojik mantıkla çalışmasına rağmen ikili arasında “coin üretme” konusuna ilişkin farklılıklar bulunmaktadır. Aslında Ethereum’da BTC’deki gibi güvenli ve şifreli işlemleri mümkün kılan Blockchain teknolojiyle geliştirildi. Ancak Bitcoin’de coin üretmek için CPU kullanılırken, Ethereum’da GPU (daha seri çalışan ekran kartı) kullanılmaktadır. Bu nedenle çok büyük donanım maliyetleri gerektirmediği için kendine özgü mining algoritması sayesinde pek çok kişi evinde bile madencilik yaparak ağa katılabiliyor.

Ethereum Nasıl Alınır?

Bu para birimi BTC ile karşılaştırıldığında, daha gelişmiş olduğu gözlemlenmekte ve akıllara hemen Ethereum nasıl alınır sorusu gelmektedir. Eter’i satın almak için en kolay yol Bitcoin borsalarıdır. Bunun için ülkemizde aktif olan bir web sitesi seçebilir, hesap açtıktan sonra Al/Sat opsiyonlarını kullanarak belirlediğiniz miktarda işlem yapabilirsiniz. Ödeme yönteminize bağlı olarak aldığınız ETH’lerin belirli bir oranda daha düşük satılacağını unutmayınız.

 

Etiketler:

Ethereum Nedir? Nasıl Alınır? Konusuna 8 Yorum Yapıldı
 1. Tunç dedi ki:

  Kripto paralar arasında bitcoinden sonra bence en iyi dijital para birimi ethereumdur, sizce önümüzdeki aylarda nasıl bir artış gösterecek tahmininiz nedir

  1. KrediBilgi KrediBilgi dedi ki:

   Merhaba Tunç Bey, kripto paralar birçok sebebe bağlı olaran günlük değişebiliyor. Bu değişimleri öngörmek maalesef çok mümkün değil, bu yüzden kripto para yatırımlarında kullanıcılarımıza bu konuda yorum belirtemiyoruz.

 2. Levent dedi ki:

  Ehereum ile ilgili makalenizi baştan sona okudum, sizce nereden alım yapalım? Ethereum satın almak için btcturk uygun mu?

  1. KrediBilgi KrediBilgi dedi ki:

   Merhaba Levent Bey,  Cex.io, Coinhouse, Coinbase ve BTCTURK sitelerini kullanabilirsiniz

 3. Asude Çaylak dedi ki:

  Bitcoin borsaları içerisinde ethereum satın almak için en güvenilir yer neresi sizce? Birde ethereum satın almak şu aşamada mantıklı mı? Uzmanlarınızın öngörüsü nedir?

  1. KrediBilgi KrediBilgi dedi ki:

   Merhaba Asude Hanım, Ethereum satın almak için, Cex.io, Coinhouse, Coinbase ve BTCTURK sitelerini kullanabilirsiniz. Kullanıcılarımızı yatırım konusunda yönlendirmiyoruz maalesef, anlık değişebilen parametreler olduğu için bu konuda herhangi bir yorum yapmamız mümkün değildir.

 4. Sait dedi ki:

  Sizce ethereum yükselir mi? Ne kadarlık alalım alırsak ne kadar bekletelim

  1. KrediBilgi KrediBilgi dedi ki:

   Merhaba Sait Bey, bu konularda kullanıcılarımızı yönlendirmiyoruz. Belli aralıklarla çok fazla değiştiği için, sizleri yanıltmamak adına yorum yapmıyoruz. Size tavsiyemiz, çok fazla alım yapmayınız ve her zaman şu yolu deneyiniz; Örneğin: 10.000 TL alım yaptınız. Yatırımınız 15.000 TL’ye ulaştığında anaparanızı ve karınızın %50’sini çekerek kalan %50 ile devam ediniz. Kısa vadede hem kazanırsınız hemde risk almamış olursunuz.

Sayfa başına git