En Yüksek İhtiyaç Kredisi Veren Banka

En Yüksek İhtiyaç Kredisi Veren Banka
31 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 165 kez okundu.

En Yüksek İhtiyaç Kredisi Veren Banka

Bilindiği üzere bankalar müşterilerine kredi vermektedir. Kredi çeşitlerinin arasında konut ve taşıt bulunduğu gibi ihtiyaç kredisi de yer almaktadır. İhtiyaç kredisi diğer kredilere oranla en çok kullanılan kredi türü olmaktadır. İhtiyaç kredilerinin limitleri normalde çok fazla olmamaktadır. Ancak bazı bankalar 100.000 TL'ye kadar ihtiyaç kredisi vermektedir. En yüksek ihtiyaç kredisi veren bankalar ise Akbank, Ziraat Bankası, Anadolubank, ING Bank, İş Bankası, Yapı Kredi, TEB, Garanti Bankası, Odeabank, Halk Bankası, Vakıf Bank, HSBC olmaktadır. Bu bankalar müşterilerine en fazla 100.000 TL olmak üzere ihtiyaç kredisi vermektedir.

İhtiyaç Kredisi Almak İçin Gerekli Belgeler

İhtiyaç kredisi artık internet yoluyla da başvuru yapılmaktadır. İnternet veya telefonunuza indirmiş olduğunuz uygulama ile birlikte başvurunuzu gerçekleştirebilirsiniz. Her ne kadar internetten başvursanız da şubeye gidip bazı belgeler vermeniz gerekmektedir. Başvuru için gerekli evraklar ise TC numaralı kimlik belgesi, maaş bordroları veya gelir belgesi, ikametgah belgesi veya ikametgah yerine geçen son aya ait faturalardan herhangi biri, bankanın isteğine göre kefil, talep edilmesi durumunda gayrimenkul tapuları olmaktadır. Bankanızın sizin ön başvurunuzu onaylamasının ardından bu belgeler ile birlikte banka şubesine gitmeniz gerekmektedir.

Kolay İhtiyaç Kredisi Veren Bankalar

Bazı bankalar diğer bankalara göre daha kolay ihtiyaç kredisi vermektedir. Bazı belgeler istemeden ihtiyaç kredilerini hemen müşterileri çıkartmaktadır. Kolay ihtiyaç kredisi veren bankalara bakıldığı zaman Aktif Bank, CepteTeb, Enpara ve ING Bank olduğu görülmektedir. Aktif bank, CepteTeb ve Enpara bankaları herhangi bir evrak talep etmemektedir. ING Bank ise değerlendirme sonucuna göre isteyebiliyor. Eğer değerlendirme iyi sonuçlanır ise evrak talep etmeyebiliyor. Aynı zamanda bu 4 banka herhangi bir kefil istememektedir. Bazen istisna olmak üzere kredi başvurusu esnasında gelir tespiti yapılmamaktadır. Böyle durumlar ile karşılaşıldığı zaman da bu bankalar sadece gelir belgesi isteyebilir. Aynı zamanda kolay ihtiyaç kredisi veren bu bankalar kredi notu düşük olan kişilere diğer bankalara göre daha kolay bir şekilde kredi kullandırtmaktadır. Kredi notu düşük olanların bu bankaları tercih etmesi daha doğru olacaktır.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git