En Uygun Araç Kredisi

En Uygun Araç Kredisi
9 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 254 kez okundu.

En Uygun Araç Kredisi

Bankalar, kendilerine ait araç sahibi olmak isteyen kişileri de düşünerek buna en uygun araç kredisi seçeneği sunmaktadır. Araç kredisi günümüzde en fazla tercih edilen krediler arasında yer almaktadır. Bankaların bu konuda sundukları çeşitli kredi kampanyaları olduğunu söyleyebiliriz. Genellikle bütün bankalar bu konuda kredi verirken araç almak isteyen kişiler 48 ay vade ile taşıt kredisi başvurularını yapabilirler. Yalnız her bankanın taşıt kredisi için sunduğu faiz oranlarının farklı olduğunu görüyoruz. Bazı bankaların taşıt kredisinde sunduğu kampanyalar şu şekildedir:

 • Garanti Bankası: 48 ay vade ile %1.29
 • Yapı Kredi: 48 ay vade ile %1.32
 • Akbank: 48 ay vade ile %1.34
 • İng Bank: 48 ay vade ile %1.34
 • TEB: 48 ay vade ile %1.45

Araç Kredisi Başvurusu Yapma

Araç Kredisi kullanmak isteyen kişilerin yapması gereken tek şey; nüfus cüzdanları ya da ehliyetleriyle beraber kredi kullanmak istedikleri bankaya gitmektedir. Bankalar sizlerden kredi kullanmanız için farklı belgeler de talep edebilir. Bu belgeler genellikle bankalara göre farklılık göstermektedir. Bazı bankalar SMS yoluyla da başvuru kabul etmektedir. Fakat bu şekilde başvuru yaptığınız bankalar genellikle ön onay vermektedir. Asıl sonuç ise bankaya gittikten sonra belli olur. Bankaların neredeyse hepsi taşıt kredisi kullanmak isteyen kişilerden nüfus cüzdanlarının yanı sıra bir de gelir belgesi istemektedir. Bu belgeyi çalıştığınız kurumdan talep edebilirsiniz.

2. El Araç Kredisi

Bankalar taşıt kredisi sundukları zaman 0 araçların yanı sıra 2. el araçlar için de farklı krediler sunmaktadır. Bu kredilerin faiz oranları genellikle farklılık göstermektedir. Bankaların büyük bir çoğunluğu 0 araçlar için rahatlıkla kredi verirken ikinci el araçlar için aynı rahatlıkta kredi vermezler. Sıfır araçlar için taşıt kredisi almanın daha kolay olduğunu söyleyebiliriz. İkinci el araç kredisi alacağınız zaman araca yaş sınırı da konulmaktadır. Bankaların genellikle maksimum 5 yaşındaki araçlara kredi verdiğini görebiliyoruz. Yani ikinci el araç alacaksanız ve kredi kullanmak istiyorsanız almak istediğiniz araç maksimum 5 yaşında olmaktadır. Satın almak istediğiniz aracın üzerinde bir ceza olup olmadığını da krediye başvurmadan önce kontrol etmeniz gerekir.

Etiketler:

En Uygun Araç Kredisi Konusuna 2 Yorum Yapıldı
 1. Deniz Cankazuk dedi ki:

  ÖTV yüzünden araba alamıyoruz ki, sağolsun devletimiz habire sırtımıza yük bindiriyor. 2. el araç kredilerin en uygun hangi banka işlem yapıyor yardımcı olur musunuz

  1. KrediBilgi KrediBilgi dedi ki:

   Merhaba, kış kredileri kampanyaları kapsamında, şuan için Denizbank ve Vakıf bankası uygun araç kredisi faiz oranları ile işlem yapmaktadır.

Sayfa başına git