En Düşük Faizle Konut Kredisi

En Düşük Faizle Konut Kredisi
20 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 246 kez okundu.

En Düşük Faizle Konut Kredisi

Konut kredisi en çok kullanılankredilerden biri olmaktadır. Ev sahibi olmak isteyen kişilerin ellerinde yeterinde nakit bir para olmadığı zaman kredi çekilerek eksik olan para tamamlanmaktadır. Her bankanın konut kredisi içerisinde kendineait faizleri bulunmaktadır. En düşük faiz ile konut kredisi verenbanka Ziraat Bankası olmaktadır. Ziraat Bankası % 0,88 faiz oranı ile birlikte konutkredisi imanı sunmaktadır. Ziraat Bankası'ndan sonraiseHalkbankgelmektedir. Halkbank %0,89 faiz oranına sahiptir. İş Bankası %0,90, Yapı Kredi %0,94, QNB Finansbank %0,95, Anadolu Bank %0,95, Türkiye Ekonomi Bankası %0,95, Kuveyt Türk %1,03,Garanti Bankası %1,08,ING Bank %1,12, Denizbank; %1,14, Şeker Finans %1,19, Odeabank %1,20,HSBC %1,25, Şekerbank %1,29 ve ICBC Konut kredisi %1,35 faiz oranına sahiptir.

Vadelere ve Limitlere Göre Konut Kredisi

Konut kredisi vadeler ile birlikte verilmektedir. Bu vadeler 5 yıl, 7 yıl ve 10 yıl olmaktadır. Bu vadeler ile birlikte verilen konut kredileri limitlerin 50.000, 100.000, 200.000 ve 300.000 TL olduğu görülmektedir. Krediyi aldığınız vade ne kadar uzun olursa geri ödenecek miktar da o kadar çoğalmaktadır. 5 yıl vade ile kredi aldığınızda daha az kredinizi ödemiş olursunuz. Ancak aynı miktarı 10 yıl vade ile aldığınız zaman bankaya daha fazla miktar ödemek zorunda kalırsınız.

Konut Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Artık kredi başvuruları internet veya telefondan da yapılmaktadır. Ancak bunlar ön başvuru olmaktadır. Ön başvuru banka tarafından kabul edildiği zaman şubeye gidip geri kalan evrakları tamamlamanız gerekmektedir. Bu evraklar da tamamlandıktan sonra krediniz kullanıma açık olacaktır. Konut kredisi için bankaların müşterilerden istediği evraklar ise evi almak isteyen kişi her kimse ona ait kimlik fotokopisi ve aslı, satın alınmak istenen eve ait tapu belgeleri, tabu sahibine ait kimlik fotokopisi, bordrolu çalışanlar için maaş bordrosu, serbest meslekler için de meslek kuruluş üyelik belgesi istenmektedir. Bankalar bu evrakların dışında evrak istemehakkına sahip olmaktadır. Ancak bu evraklar tüm bankaların genel olarak istediği, değişmeyen evraklar olmaktadır.

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git