Bitcoin Cash Nedir?

Bitcoin Cash Nedir?
8 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 54 kez okundu.

Bitcoin Cash Nedir? Ne İşe Yarar?

Teknolojiden biraz uzak duran kişiler için kripto paralar, hala büyük bir soru işareti. Bu nedenle internet dünyasından uzakta kalmayı tercih edenler için konunun önemli detaylarını alt başlıklar halinde derledik. Böylece hem ilerleyen zamanlarda konuya dâhil olarak yatırım yapmak isteyenlerin bilgilenmesini sağlamış, hem de mevcut yatırımcıların bu para birimine ilişkin kavramları daha net anlayabilecekleri bir seri oluşturmuş olduk.

Bitcoin Cash Nedir?

Güvenlik açısından kriptoloji(şifreleme) bilimini kullanan, sanal ve tamamen dijital olan para birimlerine kripto denilmektedir. Matematik temelli şifrelenmiş olan bu paraların çeşitleri mevcut. En çok bilinen ve yatırımı gerçekleştirilen ise Bitcoin. Son 3,4 yıldır sürekli bir artışla kullanıcılarını memnun eden bu para birimi, fikir ayrılığından dolayı yakın zamanda ikiye bölündü. Bitcoin Cash (BBC), bunlardan bir tanesinin ismidir.

Daha kapsamlı bilgi almak isteyenler için Bitcoin Cash nedir maddelerle inceleyelim.

– Bir tür dijital para birimidir ve Bitcoin (BTC) ile aynı işlevselliklere sahiptir.

– BTC’ye alternatif olması amacıyla geliştirilmiştir.

– Bitcoin’den daha hızlıdır.

– Sanal cüzdan oluşturularak, alınan veya kazanılan coinler cüzdanlarda saklanılmaktadır.

– Cüzdanlar arası aktarım yapılabilmektedir.

Kripto para birimlerinin, Satoshi Nakamoto tarafından icat edildiği kaynaklarda yer almaktadır. Ancak bu ismin hangi grubu, kimi ya da neyi tespit ettiği tam olarak bilinmemekle birlikte çeşitli kaynaklarda farklı söylentiler dolaşmaktadır. BBC’in geliştiricileri ise hatırı sayılır bir topluluğu arkalarına alarak piyasa girdiklerini belirttikleri için Bitcoin Cash fiyatı çok hızlı bir artış gösterdi…

 

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git