Avrupa Birliği’nden Hibe Kredisi Almak

Avrupa Birliği’nden Hibe Kredisi Almak
12 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 240 kez okundu.

Avrupa Birliği’nden Hibe Kredisi Almak
Hibe, karşılıksız olarak girişimcilere destek amacıyla verilen bir kredi türüdür. Birçok devlet kurumu ihtiyaç sahiplerine bu krediden yararlanma fırsatı sunmaktadır. Sektörünüze göre istediğinize başvurabiliyorsunuz. Aynı zamanda uluslararası arenada hizmet veren şirket ve resmi kuruluşlardan da hibe alma şansınız var. Avrupa Birliği de bunlardan biri. Avrupa Birliğinden hibe kredisi almanız için, iş yerinizin bulunduğu ildeki AB bürolarına doğrudan başvuru yapmanız gerekiyor. Web siteleri üzerinden bürolarının listesine ulaşabilirsiniz. Aynı zamanda, AB bünyesinde girişimcilik eğitimleri ve araştırma programları da bulunmaktadır. Bunlardan yararlanarak, projenizin gelişimine katkıda bulunabilirsiniz. Hatta bazı programlarına yurtdışında katılma fırsatı da söz konusu.


Hibe Kredisi Veren Diğer Kurumlar
Ülkemiz kapsamında da kredi veren birçok resmi kurum ve kooperatifler bulunmaktadır. İş yaptığınız ya da girişimcilik fikrinizin ilgilendiği sektörle ilgili çalışmalar yapan esnaf odaları ya da kooperatifler hibe kredisi veren kurumlar açısından iyi bir örnektir. KOSGEB, Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu, Tarım ve Hayvancılık  Bakanlığı, Halkbank ve Ziraat Bankası, bazı özel bankalar, Esnaf ve Zanaatkârlar Birliği, Gümrük ve Ticaret Bakanlığı, TKDK, tarım kooperatifleri için hibe veren kurumlar olduğunu söyleyebiliriz. Verilen hibeler para şeklinde olduğu gibi aynı zamanda ihtiyaç karşılama ya da sermaye sağlama şeklinde de olabilmektedir. Tarımcılıkla uğraşmak isteyenler için römork, traktör, gübre, ilaçlama imkanı sağlamak gibi, diğer alanlara da uygun şekilde destek kredileri verilmektedir.


Genç Girişimciler İçin Hibe Kredisi
Genç yaşta kendi işini kurmak isteyenlerin ve parlak fikirleri olanların en merak ettiği konulardan biri olan hibe kredisi için, devletin destek verdiğini söyleyebiliriz. Genç kişiler hibe kredisi almak için, KOSGEB gibi daha sık başvuru açan kurumları tercih edebilirler. Fakat öncesinde birçok devlet kurumunun bir şartı var. O da girişimcilik destek programından yararlanılması. Bu yüzden başvurmak isteyen gençler öncesinde girişimcilik eğitimi alıyor. Başarıyla tamamlayan kişiler, başvurabiliyor. Aynı zamanda İş- Kur sistemine de kayıt olabilirler. Buradan da devlet kredileri ve İş- Kur destekleri ile ilgili bilgiler verilmektedir. Kayıtlı bir hesabınız olursa direkt ola

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git