Araç Kredisi Başvuru Süreci

Araç Kredisi Başvuru Süreci
11 Ocak 2018 tarihinde eklendi, 41 kez okundu.

Araç Kredisi Başvuru Süreci
Taşıt kredisi başvuruları için form ve evrak iletme işlemi ilk sırada geliyor. Bu işlemleri tamamladıktan sonra, bankanız başvurunuzu değerlendirme altına alacaktır. Tabii ki, koşullara uyum sağlamadığınız takdirde başvurunuzun değerlendirme altına alınamaması da ihtimaller arasındadır. Araç kredisi için yaptığınız başvurular genel olarak 3 gün içerisinde sonuçlanmaktadır. Eğer kredi notunuzun en riskli grupta olması ve benzeri ciddi sıkıntılar söz konusu değilse, reddedilme durumunda birkaç düzenleme yaparak başvurunuzu yenileyebilirsiniz. Bu şekilde ikinci kez başvurunuzda krediniz onaylanacaktır. Eğer seçmiş olduğunuz bankanın zaten müşterisiyseniz ve iyi ilişkileriniz varsa, büyük ihtimalle başvurunuz onaylanacaktır. Kredi notunuzdan kaynaklı bir durum varsa da danışmanlık hizmeti alarak bir süre sonra yeniden başvuru sürecine dahil olabilirsiniz.

Araç Kredisi Geri Ödeme Koşulları
Taşıt kredisini geri ödemek için sizden istenen bilgiler arasında, vade sayınız, kredi miktarınız ve  kredi türünüz yer alıyor. Bankanızın web sitesi üzerinden ya da finans siteleri üzerinden bu bilgileriniz doğrultusunda hesaplama yapabiliyorsunuz. Araç kredisi hesaplarınız için faiz ve maliyet oranları da kredi türünüze göre değişiyor. Araç kredileri içinde, ikinci el araç kredisi ve sıfır otomobil kredisi şeklinde iki tür bulunmaktadır. İkinci el için faiz oranlarının çok daha az farklı olduğunu söyleyebiliriz. Sıfır bir araç için, 50 bin TL kredi aldığınızı düşünürsek ve 36 aylık bir vade seçeneğinin kullanıldığı var sayarsak maliyet oranı bankalara göre değişkenlik göstereceğini söyleyebiliriz. %1,15, %1,17, %1,25 civarında bu oranlar değişiklik göstermektedir.

Araç Kredisi İçin Zorunlu Sigortalar
Araç kredisi başvurularınız esnasında bankaların sizlere sundukları seçenekler arasında sigorta bölümü de var. Bu sigortalar içerisinde kasko ve hayat sigortası opsiyonları bulunuyor. Her iki sigorta türü de bankanızın faaliyetlerine göre değişkenlik göstermektedir. Çoğu banka araç kredisi alımlarında bunları zorunlu kılmaz. Bu nedenle sizlere %100 yaptırmanız gereken bir sigorta türünden söz edemeyiz. Fakat özellikle kaskonuzu yaptırmanız sizin lehinize olacaktır, bunu söyleyebiliriz. Hayat sigortası ise bankaların hemen her kredi için sunduğu bir opsiyondur. Tercih etmeseniz de taşıt kredinizi alabiliyorsunuz.

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git