Araç Kredisi Alım Koşulları Nelerdir?

Araç Kredisi Alım Koşulları Nelerdir?
11 Aralık 2017 tarihinde eklendi, 255 kez okundu.

Araç Kredisi Alım Koşulları 

Araç kredisi ya da çok bilinen adıyla taşıt kredisi, bankaların müşterilerine otomobil satın alma işlemlerinde açtığı kredidir. Genellikle bankada bankaya değişiklik gösteren araç kredisi, istenen miktara göre değişiklik göstermektedir. Yani taşıt kredisi için belirli bir alt ya da üst limit bulunmamaktadır. Taşıt kredisi almak için bankalar sizin kredi sicilinize, kredi notunuza ve gelir durumunuza göre maksimum verebileceği krediyi belirlerler. Ayrıca alacağınız bu kredi ile sıfır veya 2.el araç sahibi de olmanız mümkündür. Tabii ki 2.el araçlar için bankaların belirlemiş olduğu bazı kriterlerin yerine getirilmesi gerektiğini de ifade etmeliyiz. Son olarak taşıt kredisi için maksimum 60 ay vade yapıldığını da eklemeliyiz.

Araç Kredisi Nasıl Alınır

Araç kredisini almak isteyen kişilerin, kredi almak istedikleri bankalara başvurması gerekmektedir. Her bankanın farklı faiz oranları ve değişik seçenekleri olabileceği için müşterilerin gerekli araştırmaları yaparak banka seçmeleri daha doğru olacaktır. Araç kredisi alabilmek için 18 yaşını geçerek reşit olmanız, belgeyle kanıtlayabileceğiniz bir gelirinizin ve sigorta kaydınızın bulunması gerekmektedir. Bununla birlikte taşıt kredisi almadan evvel sigorta girişinizin aynı iş yerinde üç aydır devam etmesi de lazımdır. En önemli nokta da kredi sicilinizin taşıt kredisi alabilecek kadar temiz olmasıdır.  Eğer bu şartları sağlıyorsanız taşıt kredisi alabilmek için önünüzde bir engel söz konusu değildir. Tabii ki 2.el araba kredisi için farklı şartlar bulunabileceğini de belirtmemiz gerekmektedir.

Araç Kredisi İçin Gerekli Evraklar

Taşıt kredisi edinebilmek için yerine getirmeniz gereken bazı hususlar ve toplamanız gereken bilumum evraklar bulunmaktadır. İlk olarak nüfus cüzdan fotokopisinin yanı sıra kendinize ait düzenlenmiş resmi faturalar ve ikametgah belgeleri yeterli olabilmektedir. Tabii ki bu evrakların bazıları bankadan bankaya değişiklik arz edebilmektedir. Genellikle sürücü belgesi veya pasaportun aslı da bankalar tarafından istenilen belgelerden bazılarıdır. Ayrıca gelir durumunuzu gösteren belgelerin yanınızda olması da işinizi kolaylaştıracaktır. Son olarak araç kredisi alırken ikinci el otomobiller için bankaların değişik prosedürler uygulayabileceğini de belirmemiz gerekmektedir. Genel anlamda taşıt kredisinin hızlı bir şekilde verildiğini ifade edebiliriz.

 

 

Etiketler:

Araç Kredisi Alım Koşulları Nelerdir? Konusuna 2 Yorum Yapıldı
  1. Abbas Abbas dedi ki:

    sıfır ve ikinci el araç alım şartları tam olarak nedir? her ikisi için en fazla kaç ay vade olur. Devlet memuruyum 3500 tl gelirim var ne kadar alabilirim

    1. KrediBilgi KrediBilgi dedi ki:

      Merhaba, sıfır ve ikinci el araç kredisi şartları, her bankaya göre değişkenlik gösterebilmektedir. Maaşlı müşterisi olduğunuz bankaya başvurmanız halinde, size daha esnek seçenekler sunulacaktır.

Sayfa başına git